سازمان حمل و نقل و ترافیک بندرعباس

پروژه خط سفید ، نماد نظم و انضباط اجتماعی و احترام به مقررات است

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از اجرایی شدن پروژه خط سفید جهت هدایت خودر‌وها و رعایت حقوق عابران با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال خبر داد .
IMG_4713
به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس؛ محمدرضا کهوری گفت: پروژه خط سفید در راستای سیاست های سازمان و به منظور بستر سازی مناسب جهت رانندگی اصولی و درست ، ارتقا فرهنگ سلامت اجتماعی و همچنین تمایل به قانون گرایی و گسترش فرهنگ صبر و آرامش از اسفندماه سال گذشته در دستور کار این سازمان قرار گرفت.
وی با بیان اینکه خط سفید ، نماد نظم و انضباط اجتماعی و احترام به مقررات است تصریح کرد: تبلور این شعار در زندگی شهری در حوزه حمل و نقل و ترافیک بوده و جهت دستیابی به این مهم ، ابتدا باید ساختارهای ترافیکی اصلاح و استاندارد سازی شود.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: اجرای طرح خط سفید در جهت نظم دادن به رفتارهای ترافیکی است که زندگی را برای شهروندان جهت عبور از معابر در شهر را سهل تر و ایمن تر می کند ،در همین راستا مشارکت و همکاری شهروندان در اجرای موفق این طرح بسیار تاثیرگذار است.
کهوری گفت: طرح خط سفید شامل خط کشی عابر پیاده و خط کشی محوری می باشد که 5/3978 متر مربع خط کشی عابر پیاده و 53960 متر طول خط کشی محوری در مکان های بلوار سید جمال-بلوار امام-بلوار جمهوری-میدان امام – -بلوار مصطفی خمینی- بلوار طالقانی عملیاتی گردید.
IMG_4807
کهوری با تاکید بر اینکه حرکت بین خطوط ، عبور از محل گذرگاه‌های عابر پیاده و احترام به حقوق رانندگان از سوی عابرین و احترام به حقوق عابرین از سوی رانندگان می‌تواند شهر را به لحاظ فرهنگ ترافیکی ایمن و منظم کند، گفت: انتظار می‌رود شهروندان برای حفظ ایمنی سایرین و خودشان، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت و به خط کشی‌های معابر توجه داشته باشند.
وی در پایان نظم بخشی ترافیک با حرکت بین خطوط وجلوگیری از انحراف وسایل نقلیه، افزایش ایمنی با توقف وسایل نقلیه پشت خط ایست و هدایت عابران پیاده به سمت گذرگاه‌ها برای عبور از عرض معابر، ارتقای سلامت، امنیت و رفاه حال شهروندان و کاهش سوانح رانندگی از نتایج این طرح دانست.
IMG_5309

IMG_5538

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس