سازمان حمل و نقل و ترافیک بندرعباس

ویژه دهه فجر صورت گرفت: برگزاری جشن آموزش فرهنگ ترافیک در بندرعباس

04

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس ، از برگزاری «جشن شادی با موضوع آموزش فرهنگ ترافیک» ویژه ایام الله دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

به نقل از روابط عمومی این سازمان ؛ محمدرضا کهوری اظهار داشت: به منظور آشنایی

دانش آموزان با فرهنگ ترافیک، همزمان با ایام دهه مبارک فجر  ویژه برنامه یی در قالب ” 10 شب 10 محله” با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، مناطق سه گانه و مجموعه شهرداری بندرعباس برگزار گردید.

وی آشنایی با قوانین و تابلوهای راهنمایی و رانندگی، آشنایی دانش آموزان در چگونگی عبور و مرور، رعایت قوانین عابرین پیاده، رعایت آداب پرتاب نکردن زباله به بیرون از خودرو تحت عنوان آشنایی با فرهنگ ترافیک را از جمله نکاتی دانست که در این 10 شب و 10 محله به کودکان آموزش داده شد.

کهوری خاطرنشان ساخت: رفتارهای صحیح ترافیکی یکی از مهم ترین آموزه های زندگی اجتماعی است که با یادگیری و عمل به آن می توان انتظار مشاهده شهری با نظم، قانونمند و شهروندانی با رفتارهایی صحیح در حوزه ترافیک را داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: رفتارهای پرخطر توسط برخی از شهروندان در مقام عابر پیاده، راننده و سرنشین ما را مجاب می سازد که به امر آمورش توجه جدی داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با تاکید بر اینکه بعضا تصور می کنیم حوادث رانندگی برای دیگران است نه برای خودمان، خاطر نشان کرد: همواره تلاش میکنیم  با تقویت احساس مسئولیت پذیری و احترام به قانون ، خانواده ها را از تجربه های تلخ حوادث رانندگی آگاه سازیم تا آنها دچار حادثه نشوند و تصادفات کاهش یابد.

کهوری با اشاره به اینکه دو سال و نیم است که کارشناسان و کادر تخصصی سازمان فعالیت های آموزشی خود را برای دانش آموزان در قالب های (اتوبوس شادی، پارک ترافیک ، آموزش در مدارس و محلات )آغاز کرده است، خاطر نشان ساخت : در این مدت با حمایت شهردار محترم بندرعباس، معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری و مجموعه شهرداری ، برنامه های هدفمندی در زمان ها و  مناسبت های مختلف به اجرا درآمده که مورد استقبال شهروندان واقع شده است و ما تغییر رفتارهای ترافیکی  را در سطح شهر شاهدیم اما همچنان به دلیل فراگیر شدن رفتارهای مناسب برای قشرهای مختلف به شدت نیازمند آموزش هستیم.

06 09 10

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس