سازمان حمل و نقل و ترافیک بندرعباس

نصب تابلوهای هدایت مسیر ترکیبی پارکینگ های سطح شهر

 

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس؛بابک هاشمی از نصب تابلو راهنمای مسیر ترکیبی در معابر اصلی شهر برای یافتن ورودی پارکینگ‌ها خبر داد و گفت : تابلوهای هدایت مسیر بمنظور بهبود عبور و مرور ، نقش مهمی را ایفا می کنند و بعنوان یکی از مولفه های استاندارد شهری محسوب ‌می‌شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بیان نمود: بندرعباس یکی از مهم‌ترین مراکز استراتژیک و تجاری ایران بوده که آن را به گردشگرپذیرترین شهر جنوبی تبدیل کرده است و در طول سال مسافران زیادی را در خود جای می دهد و از آنجایی که اكثر مراكز تجاري در بافت مرکزی شهر واقع شده و حجم بالايي از خودروها تردد مي كنند ،نصب تابلوهای هدایت مسیر ترکیبی با استفاده از انرژی خورشیدی با هدف مسیریابی سریع رانندگان برای ورود به پارکینگ مورد نظر می تواند بسیار مثمر ثمر باشد .

وی اظهار داشت: این تابلوها بدلیل استفاده از انرژی خورشیدی (سولار) قادر خواهند بود در هنگام تاریکی، مسیر ورودی پارکینگ را مشخص نماید و رانندگان را جهت دسترسی به پارکینگ راهنمایی و هدایت می کند.

مهندس هاشمی نقش تابلوهای راهنمای مسیر ترکیبی را در هدایت رانندگان و گردشگران و توزیع مناسب ترافیک در معابر شهری بسیار مهم توصیف کرد و افزود: نصب اینگونه تابلوها امکان سرقت آنها را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

وی هدف از نصب تابلوی های هدایت مسیر ترکیبی برای 17 پارکینگ سطح شهر را تسهیل در عبور و مرور، هدایت مسیرها و حفظ زیبایی شهر عنوان کرد و اذعان داشت: جانمایی این نوع تابلوها در هدايت شهروندان و مسافران به مقصد تأثير بسزايي داشته و از سردرگمي خودروها جلوگيري مي كند و مهم‌ترین عامل در خوانا شدن شهر می‌باشند.

معاون شهردار بندرعباس با تاکید بر نقش استانداردسازی تابلوهای هدایت مسیر در کاهش ترافیک سرگردان و توقف‌های غیر ضرور اضافه کرد: ابعاد، رنگ و نوشتارهای استاندارد در این تابلوها با دقت مورد توجه قرار گرفته و به عنوان ملاک عمل در اجرای پروژه‌های شهری مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

هاشمی خاطر نشان ساخت: گسترش فرهنگ ترافیک و ایجاد محیطی ایمن برای شهروندان از مهم ترین اولویت های مدیریت شهری می باشد و در این راستا اهتمام ویژه ای داریم.

تابلو هدایت مسیر پارکینگ (1) تابلو هدایت مسیر پارکینگ (3) تابلو هدایت مسیر پارکینگ (4)

 

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس