سازمان حمل و نقل و ترافیک بندرعباس

محمدرضا کهوری خبر داد: ایمن سازی بلوار ساحلی با نصب تجهیزات ترافیکی خورشیدی(سولار)

IMG_9498

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از استاندارد سازی و ایمن سازی  بلوار ساحلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس ، محمدرضا کهوری با اشاره به نصب تابلوهای و تجهیزات ترافیکی گفت:عملیات ایمن سازی  بلوار ساحلی بندرعباس با اجرای اقدامات متعدد ترافیکی از قبیل ؛ نصب تابلوها ، علائم و تجهیزات ترافیکی خورشیدی (سولار)  در راستای افزایش ضریب ایمنی شهروندان آغاز گردید.

وی گفت: سازمان حمل ونقل وترافيك شهرداري بندرعباس  با سياستگذاري كلان در زمينه مدیریت ایمنی و ترافيك شهري و به كارگيری فناوري هاي وتجهیزات مدرن ترافیکی همواره سعی دارد با  ایمن‌سازی معابر نقش قابل توجهی در پیشگیری از بروز حوادث و کاهش تصادفات ایفا نماید و با اتخاذ تصميمات مناسب  در جهت بهبود شاخص های ترافيك شهري ، گام هاي مهمي بردارد .

این مقام مسئول افزود : با توجه به اینکه نوار  ساحلی بندرعباس  به طول تقریبی 28 کیلومتر می باشد و  بلوار ساحلی یکی از زیباترین نقاط این شهر است که علاوه بر مجاورت با ساحل از تفرجگاه های مهم  و یکی از پرترددترین معابر اصلی شهر محسوب می شود و به دلیل جذابیت خاص آن و حضور گردشگران تردد و عبور و مرور در این معبر بسیار زیاد می باشد از اینرو می بایست نسبت به ایمن بودن و آرامسازی اصولی آن اقدام نمود ، در همین راستا بر آن شدیم به ایمن سازی و استاندارد سازی این معبر با علائم و تجهیزات ترافیکی خورشیدی ( سولار)   بپردازیم .

کهوری با اشاره به استفاده از این فناوری و بکارگیری تابلوهای خورشیدی گفت: هدف از بکارگیری این فناوری در بلوار ساحلی علاوه بر جذابیت بصری که در منظر شهری ایجاد می کند، در مواقع نیاز و در شرایط نبود برق مستقیم، از برق ذخیره‌شده توسط انرژی خورشیدی استفاده می شود که در آگاهی بخشی به رانندگان  و کاهش تصادفات تاثیر بسزایی دارد.

وی بیان نمود: فناوری خورشیدی (سولار) نسل جدید علائم هشدار دهنده ترافیکی هستند که  در هر شریط آب و هوایی دید بهتری به رانندگان میدهند، این تجهیزات در طول روز با  نور خورشید شارژ می شوند و در تمام طول شب و یا شبانه روز، با استفاده از انرژی ذخیره شده، تابلوهای (LED) را روشن می نمایند . با توجه به امکان رویت این علائم از فواصل دورتر، فرصت بیشتری را برای تصمیم گیری در اختیار رانندگان قرار می دهند. بکارگیری صفحه های خورشیدی در تولید علائم ترافیکی، بدلیل مصرف پایین این علائم ، بسیار مقرون به صرفه می باشد.

وی اقدامات و اجرای طرح‌های ترافیکی و ایمن‌سازی معابر، که خروجی آن در نهایت عابرین و سرنشینان خودرو را منتفع می‌سازد، از مهمترین برنامه‌های سازمان حمل و نقل و ترافیک دانست و اظهار داشت : به منظور افزایش ایمنی عبور عابرین پیاده و آرام سازی بلوار ساحلی با رویکرد کاهش تصادفات، عملیات ایمن سازی در معبر مذکور آغاز شده است و در روز ملی حمل و نقل افتتاح خواهد شد .

به گفته این مقام مسئول ،همانگونه  که اجرا و نصب علایم افقی وعمودی، تابلوهای راهنمای مسیر و تجهیزات ایمنی نقش عمده ای در فراهم نمودن مسیری امن برای شهروندان دارد اما نباید از تاثیر دیگر عوامل موثر در رانندگی ایمن و بدون خطر غافل ماند؛ عاملی مانند رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و حرکت با سرعت مطمئنه که تحت هر شرایط و توسط همه، یک ضرورت است و رانندگی در یک مسیر استاندارد و برخوردار از تمامی زیرساخت ها و بسترهای امنیتی، تکلیف قانون مند بودن را از شهروندان ساقط نمی کند.

IMG_9518

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس