سازمان حمل و نقل و ترافیک بندرعباس

صیانت از اموال عمومی را باید وظیفه شرعی و قانونی خود بدانیم

IMG_130101
به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس؛ محمدرضا کهوری گفت:صیانت از اموال عمومی را باید وظیفه شرعی و قانونی خود بدانیم.
مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس افزود: تخریب تابلوها و علائم ترافیکی در واقع آسیب رساندن به بیت المال و سرمایه خود شهروندان محسوب می گردد.
وی اظهار داشت : کسانی که اقدام به تخریب تابلوها و علائم راهنمایی از طریق انفجار نارنجک‌های دستی و … می‌کنند، احساس مسؤلیتی نسبت به شهر و محل زندگی خود ندارد و متاسفانه این موضوع در شهر بندرعباس به وضوح دیده می شود .
کهوری با اشاره به تعلق خاطر انسان‌ها به محیط و فضاهای شهری گفت: افرادی که آسیبی به فضاهای شهری می‌رسانند، هیچ گونه تعلق خاطر نسبت به شهرشان ندارند و درواقع این افراد مشابه همان کسانی هستند که زباله را در سطح شهر رها می کنند.
مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس تصریح نمود: بر اساس منویات مقام معظم رهبری، صیانت از منابع ملی را باید وظیفه شرعی و قانونی خود بدانیم زیرا تکلیف حکم می‌کند که همه ما برای نگهداری و حفاظت از این اموال و حقوق اقشار جامعه تلاش کنیم.
وی افزود: همه کسانی که با بیت المال سر و کار دارند، باید نسبت به آن دقیق و دلسوز باشند و با عقل و تدبیر و در چارچوب قانون و مقررات آن را بکار گیرند و هرگز غیر مسئولانه و به دل‌خواه خود آن را مصرف نکنند و اگر کسانی بخواهند اموال عمومی را تخریب و نابود سازنند باید جوابگو باشند ،زیرا چگونگی استفاده از بیت المال و نگهداری از آن نیز بر همه واجب است، بنابر‌این هیچ کدام از ما نباید نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشیم و برای حفظ و نگهداری آن تلاش کنیم.
کهوری با اشاره به هزینه های هنگفت خرید تابلوها و علائم ترافیکی اظهار داشت : این تابلوهای با هزینه های خود شهروندان خریداری شده قطعا خیلی از مردم بندرعباس از اقدام این گونه افراد و تخریب اموال عمومی راضی نیستند.

محمدرضا کهوری در ادامه بیان داشت: نصب تابلوها و علائم راهنمایی به منظور افزایش ایمن سازی معابر و خیابان های سطح شهر و جلوگیری از خطر تصادف می باشد که سرقت و تخریب تابلوهای انتظامی رانندگان را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد که ممکن است بسیار خطر آفرین باشد و باعث می شود جان افراد به خطر بیفتد و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا خسارات مادی و معنوی زیادی را در بر خواهد داشت .
مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس در پایان خاطرنشان ساخت : در واقع تابلوهای راهنمای مسیر بخشی از مبلمان شهری محسوب می شوند که سهم مهمی در بوجودآوردن سلامت روحی و ذهنی و کاهش آلودگی های زیست محیطی را بهمراه دارد.

IMG_416301

IMG_414101

IMG_148101

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس