سازمان حمل و نقل و ترافیک بندرعباس

در راستای بهبود ترافیک؛ تقاطع بلوار خلیج فارس راه اندازی شد

IMG_9869s

در راستای برقراری تعادل در جریان ترافیک و استفاده از ظرفیت بلوار خلیج فارس، این تقاطع راه اندازی شد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس گفت: یکی از مشکلات ترافیکی شهر بندرعباس ،عدم یکپارچگی شبکه معابر و از همه مهمتر ارتباط معابر جنوبی- شمالی می باشد .

محمدرضا کهوری با اشاره به مدیریت صحیح ترافیک در شریان های اصلی شهر تصریح نمود: شناخت عوامل جهت کاهش تصادفات و همچنین روشهای صحیح مدیریتی که پس از تصادف باید برای تردد عادی و کاهش بار ترافیک بکار گرفت، مهم و تاثیر گذار می باشد.

وی با اشاره به نقش عمده و تعیین کننده  معابر شهری در طراحی یک شهر افزود: یکی از وظایف مهمی که معابر بر عهده دارند دسترسی های موجود در یک شهر می باشد، این نقش از آن جهت مهم و حیاتی است که اگر دسترسی های یک شهر مطلوب باشد به مراتب از بار ترافیکی کاسته  ودر نهایت وقت و هزینه ی کمتری صرف رفت و آمد و حمل و نقل خواهد شد.

محمدرضا کهوری تصریح نمود : با طراحی مناسب معابر احساس امنیت و راحتی را به ساکنان آن شهر القا می گردد ، در همین راستا مطالعات طراحی بلوار خلیج فارس بر اساس مصوبه شورای ترافیک استان توسط کارشناسان در دستور کار قرار گرفت .

وی نظم بخشی به رفت و آمد خودروها و افزایش ایمنی سفر، روان سازی و انظباط ترافیکی را از اهداف مهم  راه اندازی تقاطع چراغ دار بلوار امام خمینی جهت اتصال به بلوار خلیج فارس عنوان نمود و افزود: راه اندازی این تقاطع  باعث شده شهروندان جهت دسترسی به محدوده گلشهر جنوبی و همچنین مرکز شهر بجای استفاده از معبر امام خمینی از بلوار خلیج فارس و در ادامه بلوار ساحلی استفاده کنند . این امکان جدید علاوه بر کاهش زمان سفر باعث کاهش تردد اضافی در محور امام خمینی گردیده است.

محمدرضا کهوری اظهار داشت: در راه اندازی تقاطع مذکور کلیه موارد از قبیل عوامل انسانی ،عوامل ترافیکی و سایرعوامل فیزیکی مورد توجه قرار گرفته است و با ساماندهی گره های ترافیکی در این مسیر باید گفت رویکردی  منسجم و  گامی اساسی در ساماندهی ترافیک شبکه معابرشهری به شمار می آیند  .

وی خاطرنشان ساخت: برخی از خیابان ها در سطح شهر تاثیر چندانی در روان ساز ی ترافیک ندارند و یا مورد استفاده چندانی قرار نمی گیرند که کارشناسان ما در حوزه طراحی و برنامه ریزی با تغییرات و اصلاح هندسی نسبت به بهره برداری موثر از آنها اقدام می کنند.

کهوری اظهار داشت : بلوار خلیج فارس نیز یکی از معابری بود که کمتر مورد استفاده قرار می گرفت که با مطالعات صورت گرفته ، اقدامات لازم مبنی بر تبدیل شدن به تقاطع چراغ دار انجام شد که بطور یقین بار ترافیکی چشمگیری را از بلوار امام به بلوار خلیج فارس منتقل می کند و باعث کاهش ترافیک در مسیر brt   بعنوان یکی از مسیرهای پرتردد و و دارای بار ترافیکی زیاد می گردد.

IMG_9873s

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس