سازمان حمل و نقل و ترافیک بندرعباس

دانش آموزان رفتارهای صحیح ترافیکی را فرا می گیرند

2 3img_7926untitled-1

 

آموزش فرهنگ ترافیک در مدارس مقاطع ابتدایی با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان و بمنظور بررسی نقش مدرسه در آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به دانش آموزان در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس ، آموزش رفتارهای صحیح ترافیکی و قوانین راهنمایی و رانندگی توسط کارشناسان و متخصصان حوزه ترافیک ویژه کودکان در قالب مسابقه و تئاتر عروسکی با حضور شخصیت های عروسکی (داداش سیا و هوتی ) در مدارس انجام می شود.

محمد رضا کهوری اظهار داشت : شرط اصلی در فرهنگ‌سازی این مسئلۀ مهم اجتماعی تدوین و برنامه‌ریزی دقیق و همه‌جانبه در یک محیط  آموزشی است و مدرسه به‌عنوان یک مرجع آموزشی ، بهترین گزینه برای آموزش و تبیین این امر می باشد .

وی با تاکید بر  نقش مؤثر آموزش‌و‌پرورش در‌ تعلیم و تبیین قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی  گفت: آموزش فرهنگ ترافیک از سنین کودکی ، پشتوانۀ محکمی برای اجرای صحیح قوانین و حصول نتایج قابل قبول در دوران بزرگسالی خواهد بود.

وی در ادامه افزود: در سال94 تعداد 9794 دانش آموز در مجموعه پارک ترافیک و تعداد 3085 دانش آموز در مدارس و  در نیمه اول سال 95 نیز  979 نفر در پارک ترافیک و تعداد 3417 نفر در مدارس تحت آموزش قرار گرفتند .

در ادامه مشاوره رسانه ای مدیر کل اموزش و پرورش هرمزگان در خصوص برگزاری فعالیت های آموزشی و فرهنگی در حوزه ترافیک که تحت عنوان کارگاه آموزشی ایمنی و ترافیک برگزار گردید گفت:این نوع کارگاه های اموزشی که از سوی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان مقطع ابتدایی با فرهنگ و رفتارهای ترافیکی برگزار میشود تأثیر گذار و از سویی قابل تقدیر نیز خواهد بود.

مرادی شهدادی با اشاره به نقش مؤثر آموزش‌و‌پرورش در فرهنگ‌سازی ترافیک افزود: فراگیری فرهنگ ترافیک و یادگیری علایم راهنمایی را باید از سنین کودکی و دوره ی دبستان اغاز کرد ،بنابراین برگزاری چنین فعالیت هایی جهت آشنایی و آموزش دانش آموزان با مفاهیم ایمنی و ترافیک کاملا ضروری می باشد.

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس