سازمان حمل و نقل و ترافیک بندرعباس

تقاطع های چراغ دار سطح شهر استاندارد شدند

IMG_7417
مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس گفت : 18 تقاطع چراغ دار سطح شهر استاندارد سازی و ساماندهی شدند.
به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس ،با توجه به لزوم بهینه سازی و ایجاد تحول در امر تجهیز تقاطع ها به چراغ های راهنمایی مبتنی بر نگرش فنی و مهندسی و مطابق با استانداردهای روز و بهره گیری از تکنولوژی های نوین و سازماندهی نظام مند، تقاطع های چراغ دار سطح شهر استاندارد شدند.
محمدرضا کهوری هدف از اجرای این پروژه را ایمن سازی تردد عابرین پیاده از تقاطع ها با نصب فانوس عابرپیاده و اجرای محل گذر عابرین در رفیوژ میانی عنوان نمود و گفت : استاندارد سازی تقاطع ها شامل جانمایی فونداسیون، نصب فانوس های ال ای دی و همچنین معکوس شمار می باشد .
وی هوشمند سازی محلی و مرکزی تقاطع ها و کنترل و مدیریت آنها توسط مرکز کنترل ترافیک را از مزایای اجرایی شدن این طرح که در بلند مدت به ثمر می نشیند دانست و گفت: کابل کشی ها بصورت زمینی صورت گرفته که علاوه بر جلوگیری از سرقت کابل ها و قطع آنها توسط حوادث طبیعی و غیرمترقبه ، ایمنی عابرین را نیز در بردارد و جلوه ی زیباتری به تقاطع ها بخشیده است .
این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان ساخت: شبکه حمل و نقل شهری از دو بخش معابر و تقاطعات تشکیل می گردد و با توجه به اینکه تقاطع ها بعنوان گره های شبکه حمل و نقل شهری بیشترین تاخیر را به وسایل نقلیه تحمیل می کنند، یکی از مهمترین روشها برای گشودن گره های کور ترافیکی در شهرها بهینه سازی تقاطعات می باشد.
وی تاکید نمود: در تقاطعات همسطح آن چه بیش از هر چیز می تواند به بهینه سازی جریان ترافیک بیانجامد روش های کنترل و نظارت بر جریان ترافیک است که بطور معمول این نظارت ها و کنترل ها توسط چراغ راهنمایی صورت می گیرد.
مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس افزود: چراغ راهنمایی به عنوان ابزار اصلی کنترل و مدیریت تقاطع‌ها و نظم دهنده به ترافیک و بعنوان یک نماد راهنمایی و رانندگی محسوب می شوند که با تصحیح چراغ‌های راهنمایی می‌توان ازتلاقی هم زمان رفت وآمد تا حدامکان جلوگیری بعمل آورد و از تنش ومواجهه همزمان وسیله نقلیه با عابرپیاده یا وسیله نقلیه کاست.
کهوری در ادامه افزود: از این رو سازمان حمل و نقل و ترافیک با توجه به مطالعات صورت گرفته، اقدام به بازنگری در جانمایی پایه ها نمود که از مزایای آن می توان ایمن نمودن عبور عابران عنوان نمود.
IMG_7403

IMG_7405

IMG_7657

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس