سازمان حمل و نقل و ترافیک بندرعباس

تقاطع های اتوبوسرانی و صادقیه چراغ دار شدند.

IMG_2707

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از چراغ دار نمودن تقاطع اتوبوسرانی و میدان صادقیه خبر داد .

به نقل از روابط عمومی این سازمان،  محمدرضا کهوری گفت:  یکی از مهمترین بخش شبکه خیابانی، تقاطع ها هستند که در این میان تقاطع های چراغ دار از اهمیت بیشتری برخوردارند .

وی افزود: با توجه به مشکلات و گره های ترافیکی در بلوار مصطفی خمینی  و وجود کاربری های متفاوت از جمله آموزشی ،خدماتی و تجاری جهت روان سازی و مدیریت ترافیک ، بررسی ها و مطالعات لازم صورت گرفت و پس از پیشنهاد و تایید آن در شورای ترافیک استان ، این سازمان اقدام به چراغ دار نمودن تقاطع اتوبوسرانی و صادقیه نمود.

وی تصریح کرد: این اقدام  با هدف ساماندهی ،ایجاد نظم در روند تردد وسایل نقلیه ، روان سازی ترافیک و افزایش ایمنی عابرین پیاده انجام گردید .

این مقام مسئول اظهار داشت : راه اندازی تقاطع ها در بلوار مصطفی خمینی بصورت استاندارد  اقدام گردید که می تواند در هوشمند سازی  آنها کمک شایانی نماید و با استفاده از موج سبز می توانیم مسیر را برای ترافیک روان فراهم نماییم.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس خاطرنشان ساخت :  از آنجایی که در این تقاطع ها در گذشته موجب تصادف های زیادی می شد ،این تدبیر عدم تداخل عابر با وسیله نقلیه  را در پی خواهد داشت و ترافیک در این محور ها روان و تصادف به شکل محسوس کاهش می یابد.

 

وی خاطرنشان ساخت: از آنجایی که عابرین پیاده از آسیب پذیرترین قشر ترافیکی محسوب می شوند ، رشد بالای تصادفات شهری  و سهم زیاد عابرین پیاده در آن لزوم توجه جدی به بحث ایمنی عابرین را نشان می دهد .اگر چه ارتقاء فرهنگ عمومی  نیز در این امر ضروری به نظر می رسد اما به موازات این امر اقدامات فنی و ترافیکی و رعایت اصول آن می تواند در بهبود و کاهش تصادفات عابرین پیاده سهم عمده ای داشته باشد .

کهوری بیان داشت: بدیهی است که امکان عبور همزمان کلیه رانندگان و عابرین پیاده با توجه به حجم زیاد تردد ،براحتی امکانپذیر نیست از اینرو نصب چراغ های راهنمایی در تقاطع اتوبوسرانی و صادقیه با اولویت بندی برای عبور و مرور  و بهبود ایمنی و بدون دغدغه  عابرین پیاده جهت جلوگیری از گره های ترافیکی با اعطای حقوق برابر به کلیه وسایل نقلیه انجام شده است .

IMG_2682

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس