سازمان حمل و نقل و ترافیک بندرعباس

اولین تابلوی متغیر خبری (VMS) در بندرعباس نصب شد

تابلو VMS

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از نصب اولین تابلو متغیر خبری (VMS) جهت اطلاع رسانی از وضعیت ترافیک در سطح شهر خبر داد.

بنا بر گزارش روابط عمومی این سازمان ؛ محمدرضا کهوری گفت: برای اینکه شهروندان بتوانند بهترین مسیر را برای مسافرت درون شهری انتخاب کنند این تابلو در بهترین مکان جانمایی و نصب گردید .

وی از اطلاع رسانی وضعیت ترافیکی مسیرها به رانندگان با نصب تابلو متغیر خبری به عنوان یک اتفاق خوب خبر داد و افزود: بانصب تابلو متغیر خبری به رانندگان اطلاع داده می شود معابر و مسیرهای پیش روی آنها از چه وضعیت ترافیکی برخوردار هستند.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس هدف از نصب این تابلو را روانسازی و کاهش ترافیک عنوان کرد وگفت : تابلو متغیر خبری ( VMS ) در جهت اطلاع رسانی از وضعیت ترافیک و اعلام مسیر مناسب به رانندگان و آموزشهای لازم بمنظور گسترش و ارتقای فرهنگ ترافیک به شهروندان در سطح شهر نصب شده است.

وی با اشاره به این موضوع که این تابلو برای پخش پیامهای ترافیکی از قبل برنامه ریزی شده ، تصریح نمود: پیامهای ترافیکی به صورت زنده از مرکز کنترل ترافیک شهرداری بندرعباس به تابلو متغیر خبری ارسال میگردند و شهروندان از تقاطعها و مسیرهای پرتردد و همچنین آموزشهای لازم و تذکر و هشدارها و پیامهای ترافیکی مطلع می گردند.

کهوری با اشاره به سیستم های نوین اطلاع رسانی رویدادهای ترافیکی اظهار داشت: مهندسی ترافیک ،آموزش فرهنگ ترافیک و

اعمال قانون و برخورد با متخلفین، سه عامل لازم و ضروری مدیریت ترافیک شهری در جهت تامین ویژگیهای یک سیستم حمل و نقل کارا میباشد.

وی افزود:اطلاع رسانی به موقع و صحیح به رانندگان سهم بسزایی در افزایش بهبود عبور و مرور دارد و در عین حال رانندگان را در اخذ تصمیمات بهتر و صحیح تر در انتخاب مسیر در شهر یاری می کند.

این مقا مسئول بیان نمود: نحوه اطلاع رسانی، زمان اطلاع رسانی و کمیت و کیفیت اطلاعاتی که در اختیار مخاطبان قرار می گیرد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، ضمن آنکه در تدابیر مدیریتی مباحثی چون استفاده بهینه از فضاهای شهری و ارائه حداکثر محتوای اطلاعاتی مفید در کوتاه ترین زمان ممکن به شکلی منطقی و مقرون به صرفه نیز از دغدغه های اصلی مدیریت شهری بوده است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس اظهار امیدواری کرد: با ایجاد اینگونه تسهیلات ترافیکی در سطح شهر در جهت ایمنی و روانی ترافیک بتوانیم در کاهش آلودگی هوا، صرفه جویی در مصرف سوخت و صرفه جویی در وقت شهروندان نیز گامی موثر داشته باشیم.

تابلو VMS 02 تابلو VMS 03

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس