سازمان حمل و نقل و ترافیک بندرعباس

احداث سرعتکاه آسفالتی در 16 نقطه حادثه خیز شبکه معابر سطح شهر بندرعباس

IMG_5518
مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از احداث 16 مورد سرعتکاه آسفالتی در نقاط حادثه خیز شبکه معابر سطح شهر با هزینه ای بالغ بر 1000/000/000 ریال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس ؛ در راستای طرح ايمن سازي جهت بالا بردن امنیت تردد عابرین و رانندگان وسایل نقلیه، 16 نقطه حادثه خیز از معابر جهت اجرای سرعتکاه آسفالتی در دستور کار قرار گرفته و تاکنون 11 مورد آن در مکانهایی از قبیل(باندجنوبی بلوار طالقانی روبرو مجتمع تجاری مرجان-باند جنوبی بلوار طالقانی روبروی پارکینگ صدف-باند شمالی بلوار طالقانی پشت هتل هرمز- بلوار 12 فروردین روبروی بنیاد مسکن روستائی-بلوار خلیج فارس باند غربی و شرقی-بلوارپاسداران تقاطع ایران خودرو- بلوارپاسداران باندغربی و شرقی ناوگان و فرماندهی نیروی دریایی-بلوار شهداء جنب مدرسه حبیب ابن مظاهر) اجرا شده و طرح تکمیلی آرام سازی صورت گرفته است.
محمدرضاکهوری بیان داشت: با توجه به شرایط جوی شهر بندرعباس، استفاده از سرعتگیرهای پلاستیکی در مدت زمان های کوتاه در اثر تابش نور خورشید باعث خوردگی و شکستگی شده و به وسایل نقلیه عبوری آسیب می زنند که این موضوع افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری و خرابی روسازی معابر را به همراه دارد.
وی تصریح نمود: در این راستا باهدف ایمن سازی و آرام سازی معابر و رفع نقاط حادثه خیزسطح شهر از ضوابط و استانداردهای کشور ایران و جهان بهره برداری شده است.
مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس اظهار داشت: سرعتکاه بعنوان یکی از تجهیزات آرام سازی ترافیک بوده و باعث کاهش موثر در سرعت عبور و مرور وسایل نقلیه و بهبود شرایط ایمنی تردد عابرین پیاده می شود، به همین منظور اجرای صحیح آن براساس ضوابط و استاندارد از نکات حائز اهمیت است.
وی با اشاره به ضوابط و چگونگی نصب سرعتکاه های آسفالتی گفت: نصب و اجرا سرعتکا ه ها پس از تصویب در شورای ترافیک استان با توجه به عواملی از قبیل نوع عملکرد محور ، کاربریهای اطراف محور، حجم تردد وسایل نقلیه، حجم تردد عابرین پیاده،سرعت عملکردی محور ،نرخ تصادفات در سه سال اخیر صورت می گیرد.
IMG_5503

IMG_5825

IMG_5424

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس