سازمان حمل و نقل و ترافیک بندرعباس

اجرای پلان ایمنی ضرورت انجام عملیات عمرانی

img_9281s

داشتن پلان ایمنی ضرورت انجام عملیات عمرانی در سطح معابر می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس ،محمدرضا کهوری اظهار داشت: داشتن پلان ایمنی ضرورت فعالیت های  عمرانی در سطح معابر می باشد ، در غیر اینصورت بنابر ماده 212 آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی؛ از ادامه کار پروژه های  های عمرانی فاقد پلان ایمنی جلوگیری بعمل خواهد آمد.

وی خاطر نشان ساخت: از آنجایی که  عدم توجه کافی به ایمن سازی معابر باعث تحمیل خسارات زیادی به عابرین پیاده ، رانندگان و جامعه می شوددر همین راستا باید  به هنگام اجرای پروژه ها در سطح معابر با نصب علائم استاندارد و توجه به ضوابط ایمن سازی از وقوع تصادفات و از صدمات و هزینه های جبران ناپذیر جلوگیری بعمل آید.

کهوری در ادامه تاکید نمود: سازمان حمل و نقل وترافیک شهرداری بندرعباس با توجه به توان تخصصی و فنی در راستای ایمن سازی  برای پروژه هایی  که به هر عنوان معابر عمومی را تحت تاثیر قرار میدهند اقدام به طراحی پلان ایمنی می نماید.

مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس هدف اصلی از اجرای پلان ایمنی را روان سازی ترافیک ، پیشگیری از تصادفات در حین عملیات عمرانی ، نظارت و کنترل تخصصی در زمینه ایمنی معابر ، عنوان نمود.

کهوری تصریح کرد: کلیه دستگاههای دولتی و شرکتهای خصوصی که قصد انجام حفاری و عملیات عمرانی درمعابر شهر را دارند می بایست با مراجعه به این سازمان پلان ایمنی مربوط را دریافت نمایند .

وی افزود:  طبق ماده  212 قانون راهنمایی و رانندگی ، اشخاصی که به هر عنوان روی راههای عمومی کار می کند، موظفند پیش از شروع به کار ، علایم ایمنی عبور و مرور را بر اساس ضوابط و استانداردهای ایمنی در عملیات اجرایی راهها که به تایید مسئولین مرتبط می رسد در محل نصب و همچنین لوازم کار، لباس های کارگران و وسایل نقلیه خود را به علایم هشدار دهنده مجهز نمایند. در غیر اینصورت ماموران راهنمایی و رانندگی و پلیس راه موظفند از کار آنان جلوگیری به عمل آورند.

img_9278s img_9286s img_9290s img_9291s img_9293s

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس